Najpiękniejsze miejsca w Elblągu

Elbląg to piękne miasto, pełne historycznych zabytków i unikalnych krajobrazów. Dziś podzielimy się z Wami najpiękniejszymi miejscami w Elblągu, które powinien odwiedzić każdy turysta!

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki możesz zawitać do Muzeum Ziemi Elbląskiej. Znajduje się tu cenne działo sztuki od połowy XIX wieku aż po współczesność. Możecie podziwiać zbiory malarstwa polskiego oraz europejskiego. Muzeum posiada także okazałe sale muzealne, a także bogate aranżacje spacerowe!

Jeśli chcesz poczuć ducha przeszłości, powinieneś odwiedzić Starówkę Elbląga. Jest to dzielnica zabytkowa z wieloma budynkami z czasów średniowiecznych i barokowych. Przechodząc przez kamienne uliczki bardzo łatwo poczuć charakterystyczne powiewy dawnych czasów.

Na koniec musimy wspomnieć o Fontannie Zdrowia. Jej odnowiona postać to piękny symbol Elbląga – wspaniała architektura otoczona starymi drzewami tworzy bardzo romantyczną atmosferę. To miejsce gromadzi wielu turystów z całego świata, którzy lubią robić sobie pamiątkowe zdjęcia na tle fontanny.

Elbląg to z pewnością jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, oferujących mnóstwo przepięknych miejsc do odwiedzenia. Miasto jest obfituje w czarujące stare budynki oraz piękne widoki na górzyste połacie. Ważna stolica piastowska pełna jest świetnych atrakcji, od muzeum wizualnej historii Elbląga, po słynny Kanał Elbląski. Oto lista najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić w Elblągu.

* Stara Synagoga: Synagoga znana jest z pięknego, barokowego stylu architektury i stanowi jeden z bardziej znanych zabytków miasta.

* Katedra świętego Mikołaja: Ta monumentalna budowla jest uważana za prawdziwe dzieło sztuki architektury i zdecydowanie warte uwagi.

* Basilica of the Immaculate Conception: To XVII-wieczna świątynia usytuowana jest pośród malowniczych ogrodów i oferuje piękne widoki miasta.

* Muzeum Wizualnej Historii: Mnóstwo przedmiotów oraz obiektów historycznych tworzy w Muzeum Wizualnej Historii niesamowitą podróż po czasach minionych i musi być odwiedzone.

* Kanał Elbląski: Ten słynny kanał rzeczny to ważny element elbląskiego dziedzictwa technicznego i może być spacerowany lub odbyty rejs stateczkiem po mokradłach Ostródzko – Elbląskich.

Odwiedzenie tych niesamowitych miejsc gwarantuje pamiętny pobyt w sercu Warmii. Jeśli kochasz staromodne uroki miast, to potraktuj Elbląg jako punkt docelowy dla Twojej podróży!

Elbląg to piękne miasto położone nad Zalewem Wiślanym. Tu możecie zobaczyć wspaniałe zabytki architektoniczne i odpocząć od codziennych obowiązków. Jeśli szukacie miejsc, w których można podziwiać piękno Elbląga, to podpowiadamy, gdzie warto zajrzeć.

1. Baszta Prochowa – ta budowla usytuowana jest przy Grobli Nadwiślańskiej, tuż obok Starówki i Wyspy Spichrzów. Baszta została wybudowana w XVI wieku i była częścią obrony miejskiej. Widok na rzekę oraz budynki pobliskich spichrzy jest oszałamiający.

2. Katedra Św Jana – to XII-wieczna gotycka budowla, która okazałymi sklepieniami i witrażami przyciąga licznych turystów do Elbląga. Katedra ma 37 metrów szerokości i 70 metrów długości, a jej teren jest otoczony uroczym parkiem.

3. Barokowa fontanna – fontanna usytuowana jest w centrum miasta i jest ważną częścią elbląskich historycznych budowli. Fontanna ma figuralny motyw przedstawiający boginię chwały, która trzyma swoje bejcze trzymane przez gołebie symbolizujące Elbląg. Ta barokowa fontanna należy do najpiękniejszych zabytków inżynierskich w polskim regionie Warmii i Mazur.